Domů
blog

Google Glass - revoluce zachycení okamžiku?

Google Glass - revoluce zachycení okamžiku?

Na včerejším zahájení konference Google I/O 2012 v San Fransisku představil Google speciální brýle s unikátní technologii pod označením Google Glass. V budoucnu by cílem speciální brýlí mělo být celkové nahrazení dnešních chytrých telefonů. Brýle Vás budou navigovat, budete přes ně volat, vyhledávat nejbližší restauraci apod. Google Glass bude stabilně připojený na internet.

Zachyťte každý okamžik

Ukázka na včerejší konferenci byla zaměřená na foto/video. Google Glass zachytí každý okamžik, který budete chtít a už nikdy se Vám nestane (pokud budete brýle nosit), že Vám nějaký moment Vašeho života unikne. Pro nás fotografy to samozřejmě jen tak nenahradí zrcadlovku, ale zachycení jedinečných momentů Vašeho života za to stojí, když zrovna nemáte fotoaparát u sebe nebo se Vám nechce vytahovat z batohu. Google Glass má taktéž výhodu v tom, že perspektiva je téměř totožná s pohledem osoby, která je nosí. Taktéž video je docela užitečné. Na konferenci bylo demonstrováno osobou seskakující z letadla, kdy byl celý průběh seskoku přenášen na internet a sdílen mezi uživateli.

Trochu mně zklamalo, že Google neplánuje ani v příštím roce sériovou výrobu a tak se pro nás stane tyto experimentální brýle prozatím nedostupné.

Co vy na to? Nosili byste tyto brýle místo kompaktního fotoaparátu v kapse nebo dokonce nahradili telefon?

Oficiální stránka projektu

Datum publikování: 
28.06.2012